معرفی انواع زغال

by زغال in آگوست 13, 2019

چوب مناسب برای زغال

چوب سخت

عموماً چوبهاي سخت به خوبي و به آرامي ميسوزند و ذغالهاي بادوامي را به جا ميگذارند. چوبهاي سخت لزوماً هميشه محکمتر و مقاومتر از چوبهاي نرم نيستند. درختهاي آنها پهن برگ هستند و برگ اکثر آنها در پاييز مي ريزد.

چوب نرم

آتش توليد شده از چوب نرم  داراي حرارت زيادي است ولي عمر کوتاه دارد. درخت هایی با چوب نرم اصولا برگهاي سوزني دارند و اکثراً هميشه سبز هستند.

زغال سنگ

زغال سنگ انباشته ای از باقيمانده گياهان است که هزاران سال در باتلاقها و لجنزارها روي هم جمع شده اند. کمبود اکسيژن مانع تجزيه کامل باقيمانده گياهان مي شود. زغال سنگ را ميتوان با تراشيدن، مانند قالبهاي برفي، از زمين جدا نمود. در طول زمان برداشت ذغال سنگ به سرعت خشک شده و قابل استفاده مي شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع ام دی اف MDF + عکس

زغال یا چوب

مزاياي چوب: راحت تر ميسوزد، به راحتي حمل ميشود. تميزتر است و بوي حاصل از آتش آن بسيار مطبوع است.

مزاياي ذغال: نسبت به حرارت و گرمايي که مي دهد جاي کمتري را ميگيرد و حجم مشخصي از آن به مدت زيادي ميسوزد. حرارت آن خيلي هدر نمي رود، لذا توصيه ميشود براي ايجاد حرارتي ملايم و يکنواخت از ذغال استفاده شود.

معرفی انواع زغال

معرفی انواع زغال

زغال

یکی از مشکلات زندگی مدرن مشکل انرژی است. امروزه بشر به دنبال سوختهای نو و جديد مي باشد و همواره به دنبال کشف و ایده ی نو است. اما برای تامین انرژی به سراغ منابع موجود نیز می رود. با توجه به اينكه مقدار گرمايي كه زغال چوب توليد مي كند از خود چوب بيشتر است، ازآن براي تامين انرژي مي توان استفاده کرد. زغال ماده اي اسفنج مانند و سياه است. براي تهيه زغال چوب دو روش اصلي وجود دارد.

روش های تهیه زغال چوب

در روش اول چوب و هيزم را روي هم انباشته میکنند و در هواي آزاد آتش مي زنند. اين شيوه قرنهاست كه در جنگل هاي شمال اروپا استفاده مي شود. اما یک مشکل بزرگ دارد که گازهای متصاعد شده از چوب در هوا پراكنده میشوند.

در روش دوم چوب ها را جمع آوری كرده و به كوره هاي مخصوصي مي برند. همين كه آتش بر افروخته شد، دريچه تنور را مي بندد و آن گاه چوب ها در فضايي بسته، به تدريج تبديل به زغال می شوند.

انواع زغال

زغال چینی
زغال فشرده
زغال قالبی
زغال لیمو (قلیانی)
زغال کبابی
زغال فشرده پسته
زغال سکه ای  
زغال بامبو
زغال نارگیل

اگر شما نیز در این صنعت فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید

تماس با ما

Leave a Reply